JBL On Stage Micro

JBL On Stage Micro

     Omrzelo vás ustavične premiestňovať stolové reproduktory do rovnoramenných trojuholníkov po každom zásahu upratovačky? Ak ste navyše aj vyznávačom kvalitného zvuku a netradičného dizajnu, nevešajte hlavu. Vývojári z firmy JBL pre vás vytvorili elegantný reproduktor v tvare disku, ktorý vzbudí rešpekt nielen u nežnejšieho pohlavia.
JBL On Stage Micro je stolový reproduktor navrhnutý v prvom rade pre majiteľov iPodov. V prvom rade, lebo na rozdiel od iných mp3 či CD prehrávačov, ktoré k nemu poľahky pripojíte, budú mať iPoďáci stále navrch – ako jediní plnohodnotne využijú pribalené diaľkové ovládanie a získajú prístup i k obrázkovým či video súborom prehrávača. Reproduktor tak tiež slúži ako docking station, a to aj v prípade, že iPod nesynchronizujete cez USB kábel s počítačom, alebo je dokonca vypnutý. Tým však možnosti konektivity zázračného disku nekončia: vďaka technológii COE (Computer-Optimized Equalization) a pribalenému prepojovaciemu kábliku vštepí nový zvukový rozmer i laptopu či stolovému počítaču. Na spodnej strane "taniera" nájdete miesto pre ceruzkové batérie, vďaka ktorým si môžete kvalitný zvuk vychutnať na pláži, či chate.

     Kruhová konštrukcia reproduktora zabezpečuje, že zvuk sa v miestnosti šíri všetkými smermi rovnomerne. Dvojkanálový zosilňovač triedy D s 2 x 15 wattov napája dva „ODYSSEY“ transduktory s priemerom 15 cm jeho neodýmové magnety a hliníkové membrány produkujú mimoriadne dynamický a čistý zvuk. Namiesto ďalších časopiseckých pochvál podčiarknem, že obe spomenuté vlastnosti nedokáže ohroziť ani nadmerná hlasitosť. Jej tlačidlá dizajnéri vtipne označili znamienkami + a –. No nielen tento detail je prekvapujúcim dôkazom po zornosti, akú prístroju venoval výrobca. Ak by ste si pri odchode z práce predsa len zmysleli zobrať svoj prenosný reproduktor domov (výrobca vám na to pribalil taštičku), večer vás čaká pre kvapenie. Zelená kontrolka svietiaca do tmy vytvára s kruhovým tieňom priam mysteriózny efekt. Pustite si soundtrack k Aktom X a váš výlet na súkromnom lietajúcom tanieri sa môže začať.

Zdroj: časopis MULTIMEDIA
comments powered by Disqus