Predstavenie slúchadiel AKG K 514 a K 512

Predstavenie slúchadiel AKG K 514 a K 512

     AKG je známa svojím poctivým prístupom ku kvalite zvuku vo všetkých cenových kategóriách. Preto sa dá s takmer s istotou predpokladať, že ani dva nové modely K 514 a K 512 nebudú výnimkou a poskytnú presne to, čo zákazník požaduje od kvalitných prenosných slúchadiel.
AKG K 514
     Klasické stereo slúchadla v jemnom farebnom odtieni „mocca“ kombinujú excelentný zvuk s komfortom a príjemným dizajnom. Samo nastaviteľný stredový pás umožňuje príjemné nosenie, mäkký poťah z jemnej kože na miestach, kde sa dotýka hlavy a uší, zase pocit komfortu a nízka hmotnosť zase neunaví ani pri dlhšom nosení. Silné a kontúrne basy sú doplnené priezračnými výškami a celé dohromady to tvorí prirodzený, neskreslený a ničím nezafarbený zvuk. Magnetodynamický systém slúchadla dosahuje frekvenčný rozsah od 18 Hz to 22 kHz pri citlivosti 112 dB SPL/V. Impedancia je 32 Ohmov a maximálny vstupný príkon 200 mW. Čistá hmotnosť slúchadiel bez prívodného 2,5 m kábla vyrobeného z čistej bezkyslíkatej medi je 210 g. Slúchadlá sa napájajú cez malý 3,5 mm jack. Cena je aj napriek veľmi príjemnému vzhľadu a pomerne slušným parametrom veľmi priaznivá.

AKG K 512

     Ak hľadáte univerzálne a cenovo ešte dostupnejšie slúchadlá pre rôzne aplikácie od prenosného MP3 prehrávača až po notebook, tak ste na správnej adrese. Tento nižší model si zachováva všetky charakteristické zvukové črty, typické pre značku AKG, ktorými sú dynamika, analyticky čistý prejav a objemné basové podanie. Magnetodynamické meniče dosahujú menší frekvenčný rozsah od 18 Hz do 20 kHz, citlivosť 115 dB SPL/V je naopak mierne vyššia. Príkon 200 mW a impedancia 32 Ohmov zostávajú identické a model K 512 dosahuje nižšiu hmotnosť 190 g. Dva a pol metrový kábel s vodičmi vyrobenými tak isto z bezkyslíkatej medi, je osadený malým 3,5 mm jackom. Cena je v tomto prípade ešte priaznivejšia.

     Dvojica nových slúchadiel určite osloví mladšiu klientelu, ktorej sa už zunovali malé sériové štuple dodávané k prehrávačom. Po výmene za niektoré z tejto dvojice, budú určite všetci prekvapení, koľko zaujímavých detailov bolo doteraz ukrytých v hudbe, ktorú počúvali. Podobne môžu byť až šokovaní prechodom na veľké slúchadlá, ako sýto a kontúrne môžu hrať basy. Preto neváhajte a zverte sa do rúk odborníkom  AKG, ktorí veľmi dobre rozumeju prenosným slúchadlám.
comments powered by Disqus