Ako správne nakupovať príslušenstvo a náhradne diely na kuchynské roboty Kenwood

Ako správne nakupovať príslušenstvo a náhradne diely na kuchynské roboty Kenwood

     Veľa a množstvo dotazov sa týka či dané príslušenstvo je kompatibilné s určitým typom robota, popr. kde zakúpiť nahrádne diely. Začneme tým jednoduchším. Nahrádne diely zabezpečuje pre Slovensko firma HOSPOL a pre Českú republiku firma Mechanika Praha. Takisto tieto dve firmy vykonávajú záručny a pozáručny servis pre značku Kenwood (biela technika) a DeLonghi.
     Teraz prejdime k robotom. Kuchynské roboty sa u Kenwoodu delia na štyri základné línie. A to na najzákladnejšiu Prospero, kMix, Chef a Major. Posledné dva menované sú dosť príbuzne a hlavným rozdielom medzi nimi je veľkosť samotnej misy. Väčšina príslušenstva je vzájomne kompatibilných. Preto si najprv zistiť ktorú radu toho robota máte. Potom je vždy v popise určené či je dané príslušenstvo určené pre danú líniu. V prípade, že nie je dané príslušenstvo na stránke alebo chcete zistiť aké všetko príslušenstvo je dostupné pre Váš robot, stačí si otvoriť produktový katalóg ktorý sme pre Vás pripravili na úvodnej stránke http://www.dsi.sk. Katalóg je veľmi logicky usporiadaný. Zo začiatku máte uverejnenú sériu modelov robotov Chef a Major a hneď nasleduje príslušenstvo pre tieto roboty, kde je kódove označenie, popis a samozrejme i cena. Takisto sa za tým opakuje Prospero a hneď i príslušenstvo. Ešte potom ku koncu katalógu je séria kMix do ktorej patria roboty KMX51 a KMX61 a práve posledné dve strany sa venujú príslušenstvu pre tieto roboty.

     Samostatnou kapitolou je Kenwood Cooking Chef ktorý vychádza zo série Major. Tomuto robotu je urobená i špeciálna stránka http://www.kenwoodworld.com/cookingchef/ kde sa dočítate všetko o tomto robote a i samozrejme o dostupnom príslušenstve.

     Dúfame, že Vám tento článok pomohol a nemusíte zbytočne pokladať otázky a čakať na odpovede. V krajnom riešení, navštívte stránku výrobcu http://www.kenwoodworld.cz kde si môžete stiahnúť manuál k danému robotu a v ňom je tiež uvedené kompatibilné príslušenstvo.

Aktualizácia 06.04.2011: V prípade že ste nepochopili horeuvedené, bez záruky Vám poskytujeme zosumarizovanú tabuľku kompatibility
comments powered by Disqus