DeLonghi šálky - dizajnová káva

DeLonghi šálky - dizajnová káva

      Dobré espresso sa nezaobíde bez dobrej šálky. Stále sa stretávame s tým, že ľudia neprikladajú tomuto nejaký význam. Tak, ako vyberáme a porovnávame kávovary, aby sme si dopriali skvelé espresso alebo cappuccino, mali by sme vyberať i z čoho budeme kávu piť. Zlým výberom ľahko pokazíme výsledný efekt.
Predovšetkým ide o zachovanie teploty kávy a tak i jej kúzelnej arómy.

DeLonghi EC850M     Dizajnové šálky na kávu DeLonghi sú na našom trhu už nejakú dobu. A to, že sa jedná o výnimočné kúsky potvrdzuje i fakt, že v septembri 2011 sa o ne strhla okolo nich taká mela, že pred Vianocami boli všade vypredané. Navyše výrobca nestíhal uspokojiť tak nezvykle veľký dopyt. Vychutnať si espresso z tak premysleného a krásneho kúsku zrazu chceli všetci, nielen tí, ktorí majú doma kávovary DeLonghi.

     Tieto šálky sú veľmi decentné, nie sú nijak označené logom a nechávajú tak vyniknúť ten pravý skvost, o ktorý v skutočnosti ide, a tím je samotná káva. Vďaka využitiu skla môžete zbadať farbu kávi i hrúbku cremy alebo mliečnej peny.

Neprehliadnite:
Investovali ste do kvalitného kávovaru? Od úplnej spokojnosti vás delí ešte niekoľko vecí!
     Šálky DeLonghi sú vyrobené z ručne fúkaného borosilikátového skla. Priznám sa, že s pojmom borosilikátové sklo sme sa stretli prvý krát. Jedná sa o špeciálne upravené sklo, ktoré má mimo iné lepšie tepelné vlastnosti - šálka vydrží dlhšie nahriata a káva si tak udrží svoje aróma.

     Všetky šálky na kávu DeLonghi majú dvojité "termosteny". Hlavným cieľom výrobcu síce bolo podporiť ešte viac tepelnú izoláciu, osobne však nás na tomto zaujal vzľad šálky plnej kávy. Šálky navyše nepália do ruky pri uchopení, čo je vzhľadom k tomu, že nemajú žiadne uško, úplne potrebné.

DeLonghi espresso
     Tepelná izolácia však samozrejme funguje i naopak a tak šálky DeLonghi udržia i studené nápoje príjemne chladné.

DeLonghi vyrába:
šálky na espresso o objeme 30ml a výške 6.5cm
šálky na cappuccino o objeme 90ml a výške 9.5cm
šálky na latte macchiato o objeme 110ml a výške 11.7cm

Neprehliadnite:
Ryžovar – najpredávanejší zázrak na svete
     Šálky DeLonghi sa predávajú vždy v balení po dvoch kusoch a je možné ich umývať umývačke riadu.

     Nielen kávovary, či sa už jedná o domáce kávovary alebo o väčšie stroje na espresso, majú vždy svoj dizajn. I nádoby, v ktorých sa káva podáva, môže byť osobitá a zaujímavá. Zdá sa, že DeLonghi vyrazilo správnym smerom. Svojim klientom sa snaží ponúknuť ucelenú ponuku: kávovary všetkých veľkostí, kávový servis a dokonca aj svoju vlastnú značku kávy.
comments powered by Disqus