Vendula Flassig Vrablová

Vendula Flassig Vrablová

Vendi tráví hodně času doma nebo v kanceláři, proto je ráda za každou venkovní aktivitu, kterou může provozovat v okolí svého bydliště. V poslední době ji nadchnul běh, a jelikož je od přírody velmi soutěživá, ráda překonává své limity a nejrůznější druhy výzev. Po náročném dni ji nejčastěji potkáte v dobré kavárně u oblíbené knihy a voňavé kávy.
Legendárne značky - Russell Hobbs - časť. 8
5177

Legendárne značky - Russell Hobbs - časť. 8

Ak spomeniete pred akýmkoľvek Britom značku Russell Hobbs, okamžite sa mu rozžiaria oči a jeho chuťové poháriky zažijú veľmi príjemné déjà vu. Prečo? Táto značka je totiž synonymom vysoko funkčných a dizajnových kuchynských spotrebičov tej najvyššej kvality. Počas doby svojho vzniku sa navyše môže pochváliť hneď niekoľkými prvenstvami, v ktorých  spotrebiče skoršej nadčasovej doby, v kombinácií s inováciami,  uľahčujú život miliónom ľuďom na celom svete. Ale pekne poporiadku. Pohodlne sa usaďte a nechajte sa uniesť jedinečným príbehom, na ktorého počiatku stál veľký sen a možno až príliš trúfalý nápad.
... čítaj viac
Geniálny multicooker: môžete variť, piecť aj smažiť v jedinom hrnci
5166

Geniálny multicooker: môžete variť, piecť aj smažiť v jedinom hrnci

S najväčšou pravdepodobnosťou to poznáme všetci. V snahe vykúzliť požívateľný obed nám po tomto heroickom výkone na kuchynskej linke zostane hromada pripečených hrncov, mastných pekáčov, tanierikov, ulepených naberačiek, miešačiek, varešiek, hrnčekov a v neposlednej rade tiež špinavých príborov. A aby toho nebolo málo, linku zdobí aj nejeden kuchynský robot zababraný zemiakovou kašou, ponorný mixér so zvyškami dyňovej polievky a domáca pekáreň, v ktorej útrobách sa „skvie“ nalepené cesto. Pôžitok z dokonalého obeda je rázom preč, ako náhle máme takúto spúšť upratať.
... čítaj viac
Jak funguje skupinová motivace při fitness prostřednictvím sport testerů?
3431

Jak funguje skupinová motivace při fitness prostřednictvím sport testerů?

Vše kolem amatérského i poloprofesionálního sportu se točí kolem motivace. Jak obšírným pojmem motivace je, jsme rozebírali v článku o fitness již dříve. Každého z nás bude pochopitelně motivovat něco jiného. A bohužel pro většinu z nás časem začne motivace slábnout. Protože, ale nejsme pohodlní a ve svém snažení hodláme pokračovat, začneme hledat způsob jak se opět „nakopnout“. A právě oním novým impulzem, který nás nasměruje k ještě lepším výkonům, mohou být sportovní hodinky, častěji též označované jako „sport testery“. Co mají společného sport testery a motivace? Odpověď na tuto a spoustu dalších otázek se dozvíte na následujících řádcích.
... čítaj viac
5 najlepších aplikácií pre fitness,  ktoré vám pomôžu s motiváciou a meraním výkonu
5171

5 najlepších aplikácií pre fitness, ktoré vám pomôžu s motiváciou a meraním výkonu

Všetky novoročné predsavzatia vyšli pred nejakou dobou nazmar a vám sa preto stále nedarí dopnúť obľúbené nohavice alebo sukňu, na ktorú nedáte dopustiť? Prvotné nadšenie zo športovej aktivity a dôsledná pravidelnosť je záležitosťou minulosti a vy ste teda nútený premýšľať nad tým, čo je v tomto prípade zle? S najväčšou pravdepodobnosťou nie lenivosť, ale nedostatok motivácie je príčinou toho, že ste u športovej aktivity nevydržali tak dlho, ako ste si to v prvopočiatku plánovali. Motivácia je totiž jedným zo základných faktorov, bez ktorých sa šport nedá robiť takmer na žiadnej úrovni. Ak patríte medzi súťaživých jedincov alebo jednoducho chcete mať prehľad o dosiahnutých cieľoch a úspechoch, je tento článok určený práve vám! Našli sme pre vás totiž hneď niekoľko najobľúbenejších fitness aplikácií, vďaka ktorým sa vybičujete k maximálnym výkonom.
... čítaj viac
Jak jsem díky technologii vydržel u fitness půl roku a co mi to přineslo
2997

Jak jsem díky technologii vydržel u fitness půl roku a co mi to přineslo

Na začátku každého nového roku zaplavují fitcentra lidé, kteří si dali novoroční předsevzetí, že zhubnou, začnou cvičit nebo vytvarují postavu do plavek. Bohužel neméně početná většina z nich během týdnů, nebo několika mála měsíců, od svých cílů upouští a vrací se zpět k pohodlnému a nezdravému životnímu stylu. Existují však i výjimky potvrzující pravidlo. Těchto pár úspěšných jedinců nemusí mít zrovna sportovní nadání od Boha, stačí pouze, pokud začnou využívat moderní technologie. Jedním z nich je i Honza, o jehož úspěchu se v tomto článku dočtete.
... čítaj viac
Jak využít sportovní hodinky při fitness? Máme pro vás několik tipů!
4150

Jak využít sportovní hodinky při fitness? Máme pro vás několik tipů!

Výkon a měření času jsou spolu neodmyslitelně spjaty stejně jako ručičky hodinek a samotný ciferník. Logickým důsledkem je pak spojení hodinek a pohybu v naprosto přirozenou kombinaci. Ovšem díky moderním technologiím se hodinky stávají takřka nadpřirozeným pomocníkem každého milovníka fitness. A právě díky technologiím se hodinky určené pro sport, zvané také sport testery, stávají víceúčelovým zařízeními, která naše výkony venku i ve fitness centru posunou na vyšší úroveň. Jak? To si řekneme v následujícím článku.
... čítaj viac
IPL epilátory: ich vývoj v čase + aktuálna ponuka pre sezónu 2015
7357

IPL epilátory: ich vývoj v čase + aktuálna ponuka pre sezónu 2015

Túžba po dokonale hebkom tele je stará takmer ako ľudstvo samo. Aj keď môže mnoho z nás namietať, že trend v podobe tela bez chĺpkov je neodmysliteľne spätý s niekoľkými poslednými desaťročiami, v skutočnosti sa ľudia nežiaduceho ochlpenia zbavovali zhruba už 30 000 rokov pr. Kr. Pochopiteľne, že k tomuto účelu nemali dnešné moderné prístroje v podobe IPL epilátorov, ich metódy boli však veľmi sofistikované, bohužiaľ  tiež krajne nebezpečné. Ale pekne poporiadku…
... čítaj viac
Najlepší Black Box do auta prináša na trh Kenwood
4037

Najlepší Black Box do auta prináša na trh Kenwood

Značka Kenwood, je synonymom pre kvalitné audio systémy do áut. Bolo len otázkou času, za ako dlho sa jeho portfólio rozšíri o palubné kamery, známe tiež ako čierne skrinky, vo svete dash cam alebo black box. Času si na to dali celkom dosť, čo je vzhľadom ku kvalite výsledného produktu úplne pochopiteľné. Poďme si teda Black Box Kenwood KCA-DR300 predstaviť.
... čítaj viac
Mliečne kávové špeciality: latte, macchiato a latte macchiato
7211

Mliečne kávové špeciality: latte, macchiato a latte macchiato

Tieto tri pojmy, a zároveň tiež názvy lahodných kávových špecialít, sú dnes veľmi často skloňované. Ich interpretácia však pokrivkáva. Všetci tak nejako tušia, že sa jedna o mliečne variácie kávy, rovnako tak si asi väčšina ľudí vybaví viacfarebný nápoj. Avšak nech za to môže čokoľvek, stále sa vyskytujú zákazníci a niekedy aj neznalá obsluha, ktorá si tieto pojmy akosi nedá dohromady. Poďte spoločne s nami odhaliť rozdiely jednotlivých špeciálov a navnadiť sa na tu správnu kávovú vlnu!
... čítaj viac
Alternatívne prípravy kávy, ktoré možno ani nepoznáte
7799

Alternatívne prípravy kávy, ktoré možno ani nepoznáte

Príprava kávy, ako ju poznáme dnes, je vcelku jednoduchá a zároveň celkom „mainstreamová“ záležitosť. Rovnako ako v iných odvetviach ľudskej činnosti i tu sú technológie a ľudia zodpovední za produkciu a predovšetkým konzumáciu kávy ako na bežiacom páse. A keďže je dnes v móde všetko, čo ide proti prúdu a slovo „alternatívny“ je značne sprofanované, môže byť nadpis tohto článku trochu zavádzajúci. V kontexte prípravy kávy je vhodnejšie slovo „pôvodný“. Ako sme už v jednom z predchádzajúcich článkov písali, automatický, resp. pákový kávovar využívajúci vysoký tlak pary, je vynálezom 20. storočia. Ale konzumácia kávy sa určite k 20. storočiu nedatuje. Vychutnávanie tohto lahodného moku siaha ešte oveľa, oveľa ďalej.
... čítaj viac
Ako si vybrať fitness slúchadlá a zaplatiť len toľko, koľko je potrebné? Pár rád a trikov pre vás!
4407

Ako si vybrať fitness slúchadlá a zaplatiť len toľko, koľko je potrebné? Pár rád a trikov pre vás!

Počúvanie hudby počas športu je tým najrozšírenejším motivačným prostriedkom pre dosiahnutie lepších výkonov. Len málo vecí nás dokáže tak ľahko a pritom efektívne vybičovať, aby sme zo seba vydali čo najviac. Niet preto divu, že na trhu sa so športovými slúchadlami doslova roztrhlo vrece. V tejto záplave slúchadiel sa však čím ďalej tým horšie zákazníci orientujú. Druhým úskalím je cena. Väčšina výrobcov ponúka lacné i drahé riešenia, bohužiaľ však nič medzi jedným alebo druhým. Ľudia tak získajú buď slúchadlá, ktoré im nevyhovujú alebo naopak minú príliš veľa peňazí za niečo, čo nepotrebujú. To sa však zmenilo s príchodom slúchadiel Yurbuds.
... čítaj viac